טיפול וסטיבולרי

שיקום וסטיבולרי הוא למעשה טיפול פיזיותרפיה מוכח הנותן מענה לבעיות שונות ומגוונות הקשורות בשיווי המשקל. שיטת טיפול זו שינתה את חייהם של אלפי אנשים בכל הנוגע לתחושות סחרחורת וורטיגו אשר משבשות את אורך חייהם התקין. 

המערכת הוסטיבולרית הינה מערכת מורכבת בעלת מספר תפקידים חשובים, ביניהם: אספקת מידע למוח על תנועות ראש וגוף ועל מיקומו של הגוף שלנו, הפעלת רפלקסים תוך שמירה על איזון, מיקוד ראיה ועוד. 

באילו מקרים עשויה להיות קיימת הפרעה במערכת הוסטיבולרית?

ועוד…

מטרת הטיפול הוסטיבולרי היא להתאים טיפול אופטימלי ולסייע למטופלים להתמודד עם התסמינים השונים אשר נוצרו עקב מחלתם או הפרעתם, ללמוד איך לחיות איתה בצורה המיטבית ולהצליח לתפקד בשגרת היום למרות האתגרים. 

הרבה פעמים ההפרעה נגרמת עקב שיבוש בקריסטלים במערכת הוסטיבולרית באוזן הפנימית. השיבוש גורם לאי התאמה בין תנועת הראש לבין דיווח המערכת למוח, דבר שגורם לתחושת סחרחורת שגויה במצבים שלא אמורה להיות בהם שום תלונה. השיטה היעילה והמומלצת ביותר לשיקום וסטיבולרי תהיה באמצעות פיזיותרפיה אשר כוללת סדרה של תנועות ראש מהירות ומבוקרות המייצרות סחרחורת, ומטרתן להחזיר את הקריסטלים למקומם בתוככי האוזן שלנו. לרוב, במקרים של שיבוש בקריסטלים, המטופלים ירגישו שינוי או שיפור כבר מהפגישה הראשונה.

כמו כן, הרבה פעמים תהיה מעורבות של שרירי הצוואר שיכולה לתרום לתחושת הסחרחורת ולכאבי ראש, וגם בזה ניתן לטפל…
בקליניקה שלנו תוכלו להנות מצוות מקצועי ומנוסה אשר יודע לתת לכם את המענה המדויק ביותר לצרכים שלכם, תוך חתירה לשיקום מקסימלי באמצעות שיטות טיפול חדשניות ומתקדמות.

לבירור ותיאום פגישת אבחון וייעוץ, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן